Ozvučení supermarketu nebo výrobního podniku znamená jednak několik zón, jednak velký výkon jednotlivých zón. Proto je vhodné ozvučení provádět výlučně ve 100 V režimu. Základním rozhodnutím, které je třeba také učinit na základě technické zprávy projektu (je třeba použit evakuační rozhlas?) je volba centrály. V jednodušších případech, kde nepotřebujeme zálohování a vysoký komfort a také vystačíme s 5 zónami, můžeme použít klasické rozhlasové ústředny JPA 1240, JPA 1240A, Mobile60, nebo JPA 1100 s posílením výkonové části pomocí výkonových zesilovačů řady JPA xxxxCP nebo DP. Na ústředny je zapojeno několik přepážkových mikrofonů.
Velké budovy a reály většinou vyžadují tzv. evakuační rozhlas, který řeší nejenom komfort obsluhy, ale také i napojení na požární systém EPS, zálohu zesilovačů, napájení, dohled, měření atd. Celý systém řešíme tak pomocí Velkého ozvučovacího systému Jedia / Dexon, jehož popis naleznete na našich stránkách, opět v kategorii plošného ozvučení.
Použití reprosoustav je dáno především interiérem, volíme např. reproduktorové skříňky řady ARS, nebo dřevěné SPT, plastové SP 302, 502 a nejčastěji, do podhledů instalované, RPT 102 (v případě evakuačního rozhlasu RPT xx3), RPT 82, 92 nebo 112. Ozvučovaný areál obvykle zahrnuje i venkovní prostory, které se nazvučují pomocí DPT 6×x, což jsou vlhkuodolné reprosoustavy nebo pomocí reentrantních reproduktorů SC xxAH (tlampačů).
Hustota instalační sítě se pohybuje v interiéru okolo 4–8 m dle velikosti plochy (haly) a v exteriéru cca 10m. Celý systém je obvykle nutné po obhlídce konkrétních prostor konzultovat s odborníkem, neboť je příliš rozsáhlý. Kromě klasického systému – ústředna – zesilovače – reproduktory je totiž nutné instalovat do takto rozlehlých systému i zabezpečovací techniku, zálohování, kontrolu zesilovačů a okruhů atd.
Všechny tyto přístroje poskytujeme a konkrétně
Vám doporučíme co a jak zapojit.