Peabody vyzývá k většímu využívání čistého uhlí ve světě
Datum: 29.09.2014
St. Louis (USA) 29. září (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Peabody naléhavě požaduje větší využívání čistého uhlí ve světě pro boj s energetickou chudobou a snižování emisí
Během týdne, kdy probíhaly vzrušené diskuze o emisích uhlíku a o klimatu, dnes společnost...
St. Louis (USA) 29. září (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Peabody naléhavě požaduje větší využívání čistého uhlí ve světě pro boj s energetickou chudobou a snižování emisí
Během týdne, kdy probíhaly vzrušené diskuze o emisích uhlíku a o klimatu, dnes společnost Peabody Energy (burzovní index NYSE: BTU) vyzvala k většímu využívání čistého uhlí pro boj s energetickou nerovností a zlepšování emisí.
"Je čas, abychom si uvědomili, že energetická chudoba je nejvážnější problém, kterému čelíme, a odmítli paniku týkající se klimatu. Ta blokuje řešení pro energetický přístup, který by zlepšil zdraví, délku a kvalitu života pro miliony lidí na celém světě," řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Peabody Energy Gregory H. Boyce. "Nejlepší způsob, jak snížit emise uhlíku a podpořit vývoj lidstva, je urychlit zavádění současných pokročilých technologií zpracování uhlí, které přinesou soustavné zlepšování životního prostředí."
Před více než deseti lety vyvinula Organizace spojených národů iniciativu Cíle tisíciletí (Millennium Goals), která vyzývala k rychlému snížení extrémní energetické chudoby na polovinu do roku 2015. V současné době žije 3,5 miliardy lidí bez adekvátního přístupu k energii, což představuje polovinu světové populace. Miliardy lidí v jižní Asii a subsaharské Africe tráví svůj život sháněním dřeva nebo biomasy k topení, aby si mohli uvařit nebo vytápět svá obydlí.
Kouř z ohňů, které rozdělávají každý den ve svých domech, je škodlivý a způsobuje závažné zdravotní problémy. Znečištění ovzduší v domácnostech v důsledku ohně uvnitř obydlí je podle odhadů čtvrtou hlavní příčinou úmrtí na světě.
"Rozumní lidé mohou nesouhlasit s naléhavostí řešení problémů týkajících se emisí uhlíku, ale nikdo nemůže pochybovat o krizi, které čelíme, kdy více než 4 miliony lidí ročně umírají v důsledku znečištění ovzduší v domácnostech kvůli energetické chudobě," řekl Boyce.
Boyce řekl, že pro lidi trpící energetickou chudobou nastávají další problémy, jako například fakt, že očkovací látky nejsou uchovávány v chladu, nemocnice, které se potýkají s nedostatkem elektřiny, potraviny, které se kazí, neboť lidé nemají k dispozici chlazení, znečištěná voda a důsledky špatné hygieny.
"Pokud to s pomocí chudým myslíme opravdu vážně, měli bychom podporovat aktivity, které zajistí dostatek levné energie miliardám lidí na světě, kteří ji potřebují. Jelikož světoví politici berou v úvahu dlouhodobé energetické plány, je povzbudivé, že si stále více zemí uvědomuje škody, které lidem vznikají v důsledku špatné politiky o emisích uhlíku. Z nich by si měli brát příklad dnešní politici ve Spojených státech amerických a dalších zemí světa."
Boyce sledoval výběr paliv a politické záležitosti realizované ve světě:
•Austrálie zrušila svou uhlíkovou daň, kterou předseda vlády označil za "zbytečnou, destruktivní daň, která ničí pracovní místa, poškozuje životní náklady rodin a ve skutečnosti životnímu prostředí nepomáhá."
•Japonsko zvýšilo podporu uhelných elektráren doma i ve světě a vyzvalo k většímu využívání pokročilých technologií čistého uhlí, které snižují emise oxidu uhličitého.
•Nový předseda vlády Indie přislíbil, že se bude snažit, aby do roku 2022 byla elektřina dostupná ve všech domácnostech.
•Čína zavádí technologie na snížení emisí a je největším spotřebitelem uhlí na světě.
•Kanada snižuje emise, aniž by využívala penalizující uhlíkovou daň.
•Strategie obnovitelné energie v Evropě se omezuje, protože kontinent je ohrožen problémy se zabezpečením energie z Ruska.
"V době, kdy se ve světě každé tři dny vyrobí nově v uhelných elektrárnách 500 megawattů energie, jsou výzvy k odklonu od fosilních paliv iniciované malou skupinou světových investorů zavádějící a zaměřené proti chudým," řekl Boyce. "Všichni investoři by měli požadovat větší využití čistého uhlí, aby se snížila energetická chudoba a podařily se splnit hlavní cíle v oblasti životního prostředí."
Fosilní paliva pomáhají lidem žít déle a lépe a opakované studie dokazují, že uhlí je páteří světové ekonomiky, kde existuje přímá návaznost mezi větším využíváním uhlí a vyšším hrubým hospodářským produktem. Výhody energie z fosilních paliv pro společnost převažují společenské náklady na uhlík 50 až 500 násobně, jak vyplývá ze studie "Společenské náklady uhlíku? Ne, společenské přínosy uhlíku" ("
The Social Costs of Carbon? No, the Social Benefits of Carbon
"), kterou vypracovala společnost Management Information Systems.
"Velmi nás znepokojuje špatná politika v oblasti elektřiny, která chce eliminovat čistou a efektivní energii z uhlí. Ta představuje více než 40 procent dodávek energie v USA a emise stále klesají," řekl Boyce.
"Ze studií jasně vyplývá, že pokud by tato politika byla zakotvená v zákonech, způsobila by pouze zvyšování cen, větší rizika z hlediska spolehlivosti a ke skutečnému zlepšování, podle teorie o klimatu, by nedošlo. Tato politika ničí pracovní místa ve výrobě, zvyšuje energetickou chudobu, poškozuje skutečné lidi a ničí jejich naděje na lepší život."
Podle aktuálního politického scénáře Mezinárodní agentury pro energii by mělo uhlí v příštích dvaceti letech zaznamenat větší vzestup než ostatní paliva. Očekává se, že do roku 2020 přibude do měst ročně více než 70 milionů lidí, neboť obyvatelstvo bude pokračovat v boji s chudobou tím, že se bude stěhovat do urbanistických center. Uhlí je nejlevnější a nejspolehlivější hlavní zdroj pro výrobu elektrické energie, který splňuje rostoucí poptávku po energii. Podle vyjádření Světové banky je uhlí nezbytné pro uspokojení rostoucí poptávky po energii v Africe.
Uhlí bylo v posledních více než deseti letech nejrychleji se rozvíjejícím předním palivem a očekává se, že v nadcházejících letech překoná ropu a stane se největším energetickým zdrojem. Žádné jiné palivo nemá tak nízké náklady jako uhlí a je schopno uspokojit mnoho požadavků společnosti.
Zájemci o další informace o boji s energetickou chudobou, zvyšování přístupu k nízkonákladové energii a zamezení rizika posuzování uhlíku z hlediska nákladů v oblasti zpřístupnění energie miliardám lidí na celém světě mohou navštívit stránky kampaně Pokročilá energie pro život (Advanced Energy for Life) na adrese AdvancedEnergyForLife.com a na stránkách sítě Facebook a YouTube. Odkaz na Twitter : @AdvancedEnergy.
Společnost Peabody Energy je největší světová uhelná společnost působící v privátním sektoru a světová jednička v oblasti trvale udržitelných řešení, pokud jde o dolování, přístup k energii a čisté uhlí. Další informace naleznete na internetové adrese PeabodyEnergy.com.
Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20140226/CG70548LOGO
Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20120724/CG44353LOGO
KONTAKT:
Beth Sutton
Tel : +1-928-699-8243
Reklama
Srdcetvor.cz - handmade
Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.
Lavivasex.cz - erotické pomůcky
Přehled erotických pomůcek od elegantních vibrátorů, hraček pro páry až po stimulační oleje, afrodiziaka a BDSM pomůcky.
Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting
Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.