Není se co divit, vzhledem ke stoupajícím nákladům na klasickou zdravotní péči a léky je přidání esenciálních olejů do vaší lékárničky finančně výhodnější. Oleje se používají na aromaterapii ale i jako čistící prostředek do domácnosti nebo pro ošetření.
Drobné částice v esenciálních olejích pocházejí z procesu destilace nebo extrakcí různých částí rostlin, včetně květin, listů, kůry, kořenů a kůry. I jedna kapka této silice může mít velký přinos pro vaše zdraví.
Esenciální olej vzniká většinou procesem destilace, který odděluje sloučeniny ropy a vody ve formě vodních par a zůstává vysoce koncentrovaná olejová složka se silnou vůní. Tím, že se koncentruje olej z rostlin se získávají nejsilnější léčivé složky rostlin do jediného oleje.
Jste připraveni využít sílu esenciálních olejů ať už ve vaší aromalampě nebo jiným způsobem? Otevřete svou mysl novým způsobům, jak se vypořádat s vašimi zdravotními obtížemi a jak si zlepšit svůj život.
Výhody esenciálních olejů
Hormonální stabilita
Existují esenciální oleje, které pomáhají stabilizovat hladinu hormonů v těle – estrogenu, progesteronu, kortizolu, štítné žlázy a testosteronu.
Některé oleje např. ze šalvěje a tymiánu pomáhají s vyrovnáváním hladin estrogenu a progesteronu ve vašem těle. To může zlepšit např. neplodnost, symptomy PMS nebo menopauzy.
Podle studie publikované v roce 2017 např. olej z růže má schopnost ovlivňovat koncentraci estrogenu ve slinách u žen. To může být užitečné u žen, které trpí příznaky menopauzy způsobené poklesem hladiny estrogenu.
Esenciální oleje jsou schopné snížit hladinu kortizolu, což má vliv na zlepšení nálady, sníží příznaky deprese a zvýší hladinu testosteronu, což dále zlepší vaše libido.
Zlepšuje imunitu a bojuje s infekcí
Celá řada esenciálních olejů má protizánětlivé, antivirové a antiseptické účinky, které pomáhají s posilováním vašeho imunitního systému. Chemické látky, které obsahují éterické oleje – terpeny, estery, fenoly či ketony pomáhají s bojem proti cizím patogenům.
Mezi nejlepší oleje pro tuto oblast patří oleje z oregana, myrhy, zázvoru, citronu, eukalyptu, kadidla, máty peprné nebo skořice.
Vzhledem k tomu, že rezistence patogenů vůči antibiotikům se v dnešní době stává žhavým tématem, můžete vyzkoušet přírodní formu boje proti bakteriálním infekcím pomocí esenciálních olejů.
Např. oreganový olej má dle laboratorních studií silné imunitní vlastnosti a vykazuje i antivirové a antibakteriální účinky. Olej z oregana obsahuje karvakrol a thymol, což jsou dvě sloučeny, které mají antimikrobiální účinky a mají vliv na šíření několika druhů bakterií.
Chcete i vy vyzkoušet léčivé účinky esenciálních olejů? Velký výběr včetně doplňkového sortimentu najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz nebo se zastavte přímo na prodejně v Olomouci.